
- Hem
- /
- Användbart innehåll
- /
- Medlemserbjudande: Gratis online-föreläsning om självledarskap
Medlemserbjudande: Gratis online-föreläsning om självledarskap
Tisdagen den 29 mars kl 19:00 är vi alla inbjudna till en online-föreläsning om självledarskap med vår mentala coach, Catharina Lindstedt. Ni som varit med i antingen Food Pharmacy Health Program eller Food Pharmacy Fasting Mimicking Diet är väl bekanta med Catharina vid det här laget.Catharina är utbildad mental tränare och samtalscoach och den här föreläsningen kommer handla om vad som händer när motivationen för livsstilsförändringar dalar.
Hur kan vi hjälpa oss själva att behålla motivationen och komma förbi de hinder vi stöter på?
I början av en livsstilsförändring har vi ofta mycket energi och motivationen är hög. Det hjälper oss att ta de första stegen vi behöver för att påbörja de förändringar vi önskar. När vardagen sakta smyger på och kanske skapar stress på arbetet, i familjen eller rent generellt kan det upplevas som svårare att bibehålla motivationen och tyvärr är det inte ovanligt att vi då återfaller i gamla vanor. Hur kan vi hjälpa oss själva att behålla motivationen och komma förbi de hinder vi stöter på? Och hur får vi våra förändringar att bli en livsstil?
I den här föreläsningen kommer Catharina att dela med sig av konkreta verktyg för hur du kan göra när motivationen tryter.
Datum: 29 marsTid: kl 19:00
Join Zoom Meetinghttps://zoom.us/j/99049269925pwd=cDNjZXJXMitBcFUvZS9mdlRqOHFMdz09
Meeting ID: 990 4926 9925Passcode: HUgQ3p